Dystrybutor materiałów budowlanych i dociepleniowych

Listwy okapnikowe LUX

Listwy okapnikowe PCV z siatką stosowane są do odprowadzania wody z elewacji ociepleniowej.

Listwy okapnikowe i ich walory użytkowe

  • Oprowadzenie wody z dala od powierzchni elewacji.
  • Wzmocnienie oraz równe i estetyczne wykończenie dolnych krawędzi elewacji.
  • Łatwy, szybki montaż.

Montaż listwy okapnikowej

Listwy okapnikowe PCV (tzw. okapniki) z siatką należy montować w miejscach gdzie wymagane jest odprowadzenie wody z dala od powierzchni elewacji np. pod tarasem, balkonem, gzymsem, nad oknem i innymi miejscami gdzie woda spływająca po elewacji może podcieknąć pod wystające na zewnątrz elementy elewacji.

W celu prawidłowego montażu listwy okapnikowej należy zatopić siatkę z włókna szklanego w którą jest zaopatrzony okapnik, w kleju przeznaczonym do montażu siatki szklanej do styropianu lub wełny szklanej. Klej należy rozprowadzić po powierzchni styropianu lub wełny specjalną pacą, dbając o jego równomierne rozłożenie. Następnie należy wtopić w klej siatkę szklaną pochodzącą z listwy okapnikowej po czym od razu przykryć tę siatkę systemową siatką szklaną na zakład 10 cm.

Operację montażu listwy okapnikowej należy wykonywać w jednej czynności, ażeby w efekcie obydwie siatki szklane (siatka od okapnika i siatka systemowa) zostały zatopione w kleju tworzącym jedna warstwę (strukturę). Po wyschnięciu kleju można rozpocząć tynkowanie. Tynk powinien zostać rozprowadzony równomiernie wten sposób, ażeby wypełnić w okapniku całe miejsce przeznaczone na tynk.

Listwa okapnikowa PCV podtyknowa z siatką
Listwa okapnikowa PCV podtyknowa z siatką
Listwa okapnikowa długość [mm] sztuk / opakownie zbiorcze
BP14 LUX L200 2000 25
BP14 LUX L250 2500 25
BP14 LUX L300 3000 20