Dystrybutor materiałów budowlanych i dociepleniowych

Listwy przyokienne midi

Listwy przyokienne midi (3 mm) stosowane są do wykonywania dylatacji pomiędzy ościeżnicą okienną, a tynkiem wewnętrznym (gipsowym, cementowo-wapiennym).

Listwy przyokienne i ich walory użytkowe

  • Eliminuje pęknięcia tynku na styku ościeżnicy okiennej z tynkiem.
  • Uszczelnia połączenie ościeżnicy okiennej z tynkiem.
  • Estetycznie, równo wykańcza połączenie ościeżnicy okiennej z tynkiem.
  • Przyśpiesza prace tynkarskie.
  • Dostępna także w kolorach drewnopodobnych złoty dąb, palisander, mahoń, teak, ciemny orzech.
  • Podnosi estetykę przy drewnianych oknach wykończonych kolorowymi okleinami.

Montaż listwy przyokiennej

Listwy przyokienne montuje się rozpoczynając od wyczyszczenia, osuszenia i odtłuszczenia ościeżnicy okiennej. Następnie należy wyznaczyć miejsce naklejenia listwy dylatacyjnej przyokiennej PCV na ościeżnicę okienną. Kolejny krok to odcięcie nożem odpowiedniej długości odcinków. Przed przyklejeniem listwy należy usunąć żółtą osłonkę z białej pianki dylatacyjnej i od razu przykleić listwę do ościeżnicy. Po przyklejeniu listew do ościeżnicy powinno się odczekać ok. 2 godzin, co zapewni dobre związanie kleju.

Kolejnym krokiem jest naklejenie na okno folii zabezpieczającej okno przed zabrudzeniem podczas prac tynkarskich. Listwa PCV dylatacyjna przyokienna zaopatrzona jest w ruchomy element tracony, na którym znajduje się ścieżka klejowa zabezpieczona żółtą osłonką. Należy usunąć żółtą osłonkę i do ścieżki klejowej nakleić folię.

Tak przygotowane okno pozwala na rozpoczęcie prac tynkarskich bez obaw, że okno zostanie trwale zabrudzone. Tynk należy zacierać wten sposób, ażeby wprowadzić go do korytka w listwie dylatacyjnej przyokiennej, po czym dokładnie na zewnętrznej krawędzi listwy odciąć nadmiar tynku. Po wyschnięciu tynku (najlepiej po kilku dniach - w zależności od warunków atmosferycznych) usunąć z listwy element tracony wraz z ochronną folią okienną. Usuwanie elementu traconego należy rozpocząć od narożnika okiennego jednym ruchem w dół.

Listwa przyokienna midi (3 mm) posiada specjalną nienasiąkliwą piankę dylatacyjna, uszczelkę chroniącą piankę przed zabrudzeniem i zniszczeniem oraz element tracony.

Listwy przyokienne PCV z uszczelką
Listwy przyokienne PCV z uszczelką 9 mm / 7 mm
Listwy przyokienne długość [mm] sztuk / opakownie zbiorcze
BP12 L150 1500 25, 50, 100
BP12 L250 2500 25, 50, 100
BP12 L300 3000 25, 50, 100
Listwa przyokienna PCV z uszczelką
Listwa przyokienna PCV z uszczelką 9 mm / 3 mm
Listwy przyokienne długość [mm] sztuk / opakownie zbiorcze
BP12 MIDI L150 1500 25
BP12 MIDI L250 2500 25
BP12 MIDI L300 3000 25

W ofercie posiadamy kilka wymiarów listew przyokiennych PCV w zależności od potrzeb. Oferujemy różne szerokości zewnętrzne listwy i różne szerokości wewnętrznego korytka na masę tynkarską.