Dystrybutor materiałów budowlanych i dociepleniowych

Listwa promieniowa PCV do łuków

Listwa promieniowa PCV do łuków to perforowany biały narożnik z owalnym kształtem krawędzi przeznaczony do wykończeń naroży płyt gipsowo-kartonowych (G-K). Dodatkowo specjalna perforacja i zastosowanie odpowiedniego tworzywa pozwala formować ten profil w łuk.

Walory użytkowe

  • Zbroi, estetycznie wykańcza łukowe narożniki w owalnym kształcie.
  • Łatwy w docinaniu na wymiar: nożyczkami lub nożem.
  • Odporny na wgniecenia.

Montaż

Po zakończeniu konstrukcyjnego montażu płyt gipsowo-kartonowych należy rozpocząć prace wykończeniowe. Polegają one na uzbrojeniu połączeń pomiędzy płytami G-K. Listwę promieniową PCV do łuków wklejamy na owalne naroże uprzednio szpachlującje odpowiednią szpachlą. Nałożona szpachla powinna "przejść" na zewnątrz przez otwory znajdujące się na ściankach listwy. Następnie jeszcze mokrą szpachlę wyrównujemy na równo z krawędzią listwy, która ma kształt pozostawiający wolne miejsce na szpachlę.

Szczególnie przydatna przy wykończeniach naroży wszędzie tam, gdzie jest wymagane bezpieczeństwo ze względu na możliwość urazu przy uderzeniu w tzw. "ostry kant" (przedszkola, szkoły).

Listwa promieniowa PCV do łuków
Listwa promieniowa PCV do łuków
nazwa długość [mm] sztuk / opakownie zbiorcze
BP9 L250 2500 50
BP9 L300 3000 50

Listwa promieniowa PCV do łuków jest chętnie stosowana przez architektów wnętrz, dając im jeszcze jedno ciekawe narzędzie formowania wnętrza przy użyciu płyt gipsowo-kartonowych (G-K).