Dystrybutor materiałów budowlanych i dociepleniowych

Listwa promieniowa PCV prosta

Listwa promieniowa PCV prosta to perforowana biała listwa z owalnym ścięciem krawędzi do wykończeń naroży płyt gipsowo-kartonowych (G-K). Listwa promieniowa prosta pozwala osiągnąć efekt prostego naroża ze ściętym owalnie grzbietem.

Walory użytkowe

  • Zbroi, estetycznie wykańcza proste narożniki w owalnym kształcie.
  • Łatwy w docinaniu na wymiar: nożyczkami.
  • Odporny na wgniecenia.

Montaż

Po zakończeniu konstrukcyjnego montażu płyt gipsowo-kartonowych należy rozpocząć prace wykończeniowe. Polegają one na uzbrojeniu naroży i połączeń pomiędzy płytami G-K. Listwę promieniową PCV prostą wklejamy na naroże uprzednio szpachlując je odpowiednią szpachlą. Nałożona szpachla powinna "przejść" na zewnątrz przez otwory znajdujące się na ściankach listwy. Następnie jeszcze mokrą szpachlę wyrównujemy na równo z krawędzią listwy.

Listwa promieniowa PCV prosta jest chętnie stosowana przez architektów, dostarczając im kolejne ciekawe narzędzie formowania wnętrza przy użyciu płyt G-K.

Listwa promieniowa PCV prosta
Listwa promieniowa PCV prosta
nazwa długość [mm] sztuk / opakownie zbiorcze
BP8 L250 2500 50
BP8 L300 3000 50

Listwa promieniowa PCV prosta jest szczególnie przydatna przy wykończeniach naroży wszędzie tam, gdzie jest wymagane bezpieczeństwo ze względu na możliwość urazu przy uderzeniu w tzw. "ostry kant" (przedszkola, szkoły).